Jak odpowiednio dbać o okulary

ZASADY UŻYTKOWANIA I PIELĘGNACJI OKULARÓW

Jeśli odpowiednio traktujesz swoje okulary, mogą one posłużyć Ci zdecydowanie dłużej. Poniżej zebraliśmy 5 wskazówek, wedle których najlepiej jest postępować:

1. Nigdy nie używaj gorącej wody lub rozpuszczalników, takich jak aceton, benzyna lub środki do czyszczenia szyb. Może to uszkodzić zaawansowaną konstrukcje technologiczną powłok antyrefleksyjnych i szkieł. Najlepiej czyścić szkła preparatami zalecanymi przez optyka.
2. Używaj tylko ściereczek z mikrofibry do czyszczenia i polerowania szkieł. Unikaj używania ręczników kuchennych, serwetek lub tekstyliów z grubymi włóknami, ponieważ może to spowodować nieodwracalne zarysowania szkła.
3. Zdejmuj okulary obiema rękami aby zapobiec uszkodzeniu zauszników. Jeśli Twoje okulary wymagają regulacji zapraszamy do CrossEyes.
4. Zawsze przechowuj okulary w etui. W ten sposób masz pewność, że ani oprawa , ani szkła nie zostaną uszkodzone, gdy ich nie nosisz.
5. Unikaj ekstremalnych i gwałtownych zmian temperatury, ponieważ mogą one niekorzystnie wpływać na szkła i powłokę antyrefleksyjną. W związku z tym unikaj pozostawiania okularów na przedniej szybie samochodu lub w innym miejscu, gdzie temperatura może być wysoka - szczególnie w lecie.

Masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

https://crosseyes.pl/kontakt/