Okulary

O naszych okularach

W CrossEyes wierzymy, że okulary to nie tylko przyrząd do korekcji wzroku; to również element Twojej osobowości i stylu. Okulary to element świata mody o rosnącym znaczeniu, a my tworzymy okulary pasujące do każdego stylu. Naszą pasją jest dobieranie oprawek, które podkreślają osobowość i stanowią dopełnienie stylu.

Nieustannie poszerzamy naszą kolekcję o nowe projekty z całego świata, tworzone z pasją i charakteryzujące się wysoką jakością zarówno oprawek, jak i soczewek. Bez względu na to, czy poszukujesz klasycznych okularów, czy czegoś bardziej ekstrawaganckiego, możesz na nas liczyć. W CrossEyes przykładamy dużą wagę do kunsztu rzemiosła. Z tego względu nasze oprawki wykonujemy z takich materiałów jak drewno, acetat, metal i tytan. Surowce te nie tylko są trwałe, ale także sprawiają, że okulary CrossEyes wyglądają wspaniale i pozwalają wyróżniać się z tłumu.

5

CrossEyes

4

CrossEyes

3

CrossEyes

_89A0185

CrossEyes

SOCZEWKI CROSSEYES

Dajemy Ci wolność wyboru oprawek. Jest to możliwe tylko dlatego, że nasze oprawki są najwyższej jakości, a do ich produkcji wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie. Nieustannie dopracowujemy nasze soczewki – bez żadnych kompromisów. To element naszej jasnej koncepcji. Tutaj możesz poznać nasze soczewki okularowe nieco bliżej. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu w jednym z naszych salonów lub w naszej siedzibie.

SOCZEWKI JEDNOOGNISKOWE

Soczewki te stosuje się do korekcji hyperopii (dalekowzroczności), myopii (krótkowzroczności) i astygmatyzmu. Soczewki jednoogniskowe wykorzystywane są w okularach do patrzenia w dal, do odległości pośrednich ( takich jak np. praca przy komputerze) lub do czytania. Każde zamówione soczewki mogą być wykonane ze szkła mineralnego lub tworzywa sztucznego. Soczewki wykonane ze szkła mineralnego są zazwyczaj nieco cieńsze od plastikowych, ale przy tym cięższe. W CrossEyes wszystkie soczewki jednoogniskowe dostępne są w pełnym zakresie indeksu refrakcji. Wybierając wyższy indeks refrakcji, otrzymujemy cieńszą soczewkę, która wygląda lepiej. Dlatego w CrossEyes ustaliliśmy limit +/-3,00 dla soczewek o standardowym indeksie. W przypadku recepty na okulary o wartości powyżej 3,00 sugerujemy wybór wyższego indeksu refrakcji. W przypadku oprawek nylonowych lub okularów bez oprawek również sugerujemy wybór soczewek z wyższym indeksem refrakcji, jako że sam materiał, z którego wykonana jest soczewka, jest mocniejszy. Zgodnie z naszą jasną koncepcją, cenę można łatwo określić po zbadaniu wzroku przez optyka, który również w cenie zakupu okularów dobierze właściwy indeks refrakcji.

SOCZEWKI FOTOCHROMOWE

Soczewki fotochromowe zmieniają zabarwienie, od jasnego po ciemne. Wszystkie nasze soczewki jednoogniskowe i progresywne można zamówić jako soczewki fotochromowe. Soczewki fotochromowe dostępne są w szarej i brązowej wersji zabarwienia. Soczewki fotochromowe przyciemniają się w kontakcie ze światłem słonecznym, a w pomieszczeniu rozjaśniają się.

SOCZEWKI PROGRESYWNE

Oferujemy kilka rodzajów soczewek progresywnych. Umożliwiają one wyraźne widzenie zarówno przy patrzeniu w dal, jak i podczas czytania. Dzięki temu nie trzeba na przemian zakładać i zdejmować okularów lub używać dwóch par. Soczewki dwuogniskowe charakteryzują się większym obszarem widzenia bliży. Możesz jednak mieć w nich wrażenie, że obraz czy tekst porusza się, gdy przenosisz wzrok z dali do bliży. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że nie występuje w nich obszar widzenia pośredniego. Jest on pomocny w przypadku patrzenia na obiekty znajdujące się w średniej odległości od oczu, jak na przykład ekran komputera czy nuty. Soczewki progresywne charakteryzuje niewidoczne, płynne przejście z obszaru widzenia dali do obszaru widzenia bliży z obszarem widzenia pośredniego. W CrossEyes wszystkie soczewki progresywne wycinamy z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii FreeForm. Umożliwia ona zastosowanie większego obszaru mocy do bliży, skracając czas adaptacji. Wszystkie soczewki progresywne można zamówić z dowolnie wybranym indeksem refrakcji (wpływającym na grubość soczewki), a także w wersji okularów przeciwsłonecznych – o zabarwieniu stałym lub zmiennym zaciemnieniu. Możesz wybrać zabarwienie szare, zielone lub brązowe. Zgodnie z naszą jasną koncepcją cenę można łatwo określić po zbadaniu wzroku przez optyka. Indeks refrakcji dobierany jest na podstawie recepty na okulary. W cenie zawsze otrzymasz właściwy indeks refrakcji dla przepisanych okularów.